Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ЛокалноВо тренд...

Делови од неколку општини без вода

Поради плaнирани технички интервенции на водоводната инсталациска мрежа, на ден 09.05.2023 година без водоснабдување ќе останат следните корисници:

– Поради дефект на затворач на бул. Видое Смилевски Бато бб (во близина на маркет Рептил), прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од Реонски Центар (висока зона) – населба ново Лисиче. (о. Аеродром) Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување со санација на дефектот.

– Поради изведување на водоводен приклучок ф-200 мм на ул. Христо Татарчев 16, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од ул. Христо Татарчев, дел од ул. Пушкинова, дел од ул. Петар Делјан и дел од ул. Борис Трајковски. (о. К.Вода). Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување со работните активности.

Можеби ќе ве интересира…

Ковачевски: Не постои подобар предлог од овој кој го имаме, имаме поддршка за следните чекори и за реформи

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски во интервју за Канал 5 говореше за важноста на реформскиот процес во земјата, за членство во ЕУ. Ковачевски посочи дека меѓународната… Прочитај повеќе

Османи од Братислава во Осло на НАТО министерски состанок

Од Братислава каде учествуваше на Глобсек 2023, министерот за надворешни работи, Бујар Османи, патува за Осло каде ќе учествува на неформалниот состанок на министрите за надворешни работи на земјите-членки на… Прочитај повеќе

Проверете дали ве има: УЈП ја објави најновата листа на должници со имиња на фирми и луѓе

Управата за јавни приходи објавува Листа на должници бр.05/2023 за долгови доспеани до 31.01.2023 и неплатени до 30.04.2023 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход,… Повеќе

АНАЛИЗА: Се очекува пад на цените на становите низ Скопје и внатрешноста на Македонија

Цената на квадратен метар станбена површина ќе се намалува. Напумпаните цени на становите во Скопје и внатрешноста се очекува да паднат, пред се поради намалената побарувачка, но и поевтинувањето на… Повеќе