Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

(ФОТО) Вучиќ: Му се заблагодарив на мојот пријател Димитар Ковачевски за тоа што како добар домаќин сака да придонесе за конструктивно продолжување на дијалогот

– Му се заблагодарив на мојот пријател Димитар Ковачевски за тоа што како добар домаќин сака да придонесе за конструктивно продолжување на дијалогот, соопшти Александар Вучиќ на својот инстаграм профил.

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, се сретна со премиерот на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски.