26.8 C
Скопје
25. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+ТЕМАМАКЕДОНИЈА

Министерот Спасовски од трибините ги бодри македонските ракометари против Португалија

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вечерва е на трибините во СЦ Борис Трајковски во Скопје на натпреварот Македонија-Португалија да ги бодри нашите репрезентативци на првиот квалификациски натпревар.

Машката сениорска ракометна репрезентација вечерва го игра првиот натпревар во квалификациите за Европското првенство 2024.