30.8 C
Скопје
13. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

Битиќи: Се релаксирам кога сум семејството, можам само да се присетам на времето кога играв баскет

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи вечерва го заврши своето интервју на ТВ21 со одговор на прашањето “Како се релаксира после секој напорен работе ден?”.

Битиќи не ги коментираше своите колеги вицепремиери и министри и одговори дека единствена релаксација му е самата работа и времето кое го поминува со семејството и дека може само да се присеќава на времето кога играл баскет.