Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Полицијата при контрола во “лада” со скопски таблички затекна огревни дрвја без потребна документација, возачот е приведен

На 19.11.2022 од страна на полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Аеродром и Драчево бил приведен 26 годишник, соопшти МВР.

Имено, на влез во с.Долно Количани, при контрола на патничко возило „лада“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 26 годишно лице., биле пронајдени огревни дрва без потребната документација.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Зеленски: Не му дозволуваме на непријателот да ги исполни своите намери, Русија бележи големи загуби

Украинскиот претседател Володимир Зеленски (Зеленски) зборуваше во ново видео обраќање во кое изјави дека ситуацијата на фронтот е многу тешка. – И покрај екстремно големите руски загуби, окупаторите се обидуваат… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе