Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Мистериозно исчезнување во струмичко: Полицијата трага по исчезнато младо момче, засега е најден само автомобилот

На 18.11.2022 во 23.50 часот во СВР Струмица, Б. Ш.(37) од с.Куклиш, струмичко, пријавил дека од дома со патничко возило „опел астра“ со струмички регистарски ознаки се оддалечил неговиот брат К.Ш.(34) од Струмица.

На 19.11.2022 во 01.00 часот на локалниот пат Струмица-с.Попчево возилото било пронајдено, а се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.