Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Полицијата затекна две лица како пренесуваат бесправно исечени огревни дрва

drva

На 18.11.2022 на стариот пат за Ресен, полициски службеници од Полициската станица Битола извршиле преглед во патничко возило „застава 101″, управувано од едно лице. и патничко возило „лада самара”, од друго лице., двете со битолски регистарски ознаки и констатирале дека превезуваат бесправно исечени огревни дрва.

Возилата биле одземени, а дрвата биле предадени на Шумска полиција Битола за понатамошна постапка. По целосно документирање на случајот против лицата ќе биде поднесена соодветна пријава.