Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Изгореа уште две возила во Скопје

На 18.11.2022 во 23.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„23 Октомври“ во Скопје настанал пожар во патничко возило „цитроен“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на В.С.(38) од Скопје, од кој било зафатено и патничко возило „шевролет авео“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на Б.С.(77) од Скопје, вели полицијата.

Од екипа на Бригадата за противпожарна бригада Скопје пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема. Увид бил извршен.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Ковачевски до Мицкоски: Не е храборст да се криеш зад Апасиев и да бараш предвремени избори затоа што си уплашен

Христијан Мицкоски и Димитар Апасиев се совршена комбинација за хаос и деструкција, порача вечерва претседателот Димитар Ковачевски на граѓанската трибина „Силно и одлучно кон иднината“ во Куманово. Ковачевски истакна дека… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе