Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+ЛокалноТОП ВЕСТИ

Важна вест за скопјани – Во Центар ќе има гужви поради посебен режим на сообраќај

Од Министероството за внатрешни работи најавија за посебен режим на сообраќај денеска, поради посетата на албанската делегација во главниот град.

Полицијата ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на поширокото централно подрачје на Скопје, наведуваат од МВР.

Македонската полиција излезе со апел до граѓаните во кој се бара да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници по сообраќајниците.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
ПАДНА ОДЛУКА: Ново значително поевтинување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,48 % во… Прочитај повеќе

Денеска РКЕ ќе стокми нова цена на горивата

Денеска Регулаторната Комисија за Енергетика стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. Во моментов бензините се… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе