22.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Спорт

СО SPORT LIFE до стан во Скопје!

Оваа сезона, играчите на Sport Life обложувалници ги очекува нов стан во Скопје. Натпреварот за оваа вредна премија се одвива од 01.09.2022 година до 30.06.2023 година, во девет месечни и една финална етапа. Секој месец, најдобрите 100 играчи со погоден највисок коефициент на добитен тикет, како и 50-те најдобри од Типстер на месецот, обезбедуваат директен пласман во големото финале, од 10-ти до 30-ти јуни 2023 година.

Во финалната етапа, победникот ќе треба да погоди најголем вкупен коефициент на еден или на повеќе добитни тикети и со тоа да стане сопственик на нов стан во Скопје.

Акцијата важи само за несистемските тикети, а ги опфаќа и тикетите од понудата за обложување во живо и микс тикетите, а воедно и Супер тип натпреварите влегуваат во пресметката на тикетите и истите важат за оваа акција.

Натпреварот „Играј за стан во Скопје“, Sport Life им го овозможува ексклузивно на своите лојални играчи – членови на СЛ клубот. Истите, тикетите треба да ги имаат уплатено со приложување на својата СЛ клуб картичка.

Тековната листа на најдобрите 100 добитни тикети, како и повеќе детали за акцијата, може да се видат ТУКА.

Типстер на месецот со најмногу погодени тикети!

Покрај акцијата „Играј за стан во Скопје“ паралелно се одвива и  „Типстер на месецот“,  акција позната уште како и Типстер куп, во која секој месец, се бројат погодените тикети, па првите тројца со најмногу погодени тикети во тековната месечна етапа добиваат: 100.000, 30.000 и 20.000 денари, и така секој месец од септември до мај, во 9 месечни етапи. Воедно, во секое уплатно место, на локално ниво, десетте најдобропласирани Типстери во месецот добиваат вредносни ваучери.

Како акцијата „Играј за стан во Скопје“, така и Типстер купот важи за членовите на СЛ клубот. За нив се обезбедени низа поволности и можности за подароци од СЛ маркетот. Сите оние кои имаат СЛ клуб картичка можат да го „пробаат“ и СЛ менито на Спорт Лајф. За нив секој ден е посебен, со различни бенефити, бонуси и дополнителни можности за добивка и забава.

Можеби ќе ве интересира

Зеленски: Целта на Украина е непроменета и покрај најавите од Русија

M T

Гутереш: Ќе разговарам во Њујорк со Лавров

M T

Путин до Западот: Нема да дочекате распад на Русија

M T

Русија ќе ги намали испораките на гас за Европа за една третина

M T

Масовна гробница со околу 440 тела е пронајдена на истокот на Украина

M T

Во Украина загина 29-годишен хуманитарец од Загреб

M T