11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Иванов за ТВ 24: ВМРО-ДПМНЕ на европскиот автопат на Македонија се однесува како одрон

Политичкиот аналитичар Зоран Иванов во емисијата Аргумент плус во однос рече дека самиот референдум немаше да помине, но добро е да се анимираа членството и јавноста дека сме загрозени.

– За мене е е легитимно, има и други сретства и методи. Власта ја носи најголемата одговорност, но се бара кооперативност од опозицијата. ВМРО-ДПМНЕ на европскиот автопат се однесува како одрон на тој пат, како пречка. И да поминеше референдумот, немаше да успее. Ние заборавивме на бурните процеси, а не чекаат непродуктивни потези. – рече Иванов.