19.8 C
Скопје
24. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Локално

Најмногу пријавени штети за поплавени простории и паднати дрвја

Над 400 штети биле пријавени по невремето коешто вчера го погоди Скопје.

Од Центарот за управување со кризи информираа дека паднати се дрва, поплавени се простории и коловози, одувани кровни конструкции, а има и скинати проводници.

Откорнати биле 30 дрва, а оштетени 20 автомобили, според пријавеното.

Директорот на Центарот за управување со кризи синоќа информираше за две повредени лица кои се здобиле со повредите кога врз автомобилот во кој се возеле паднало дрво.

Можеби ќе ве интересира

И денеска пороен дожд и грмежи, во Скопје услови за невреме

M T

Големото невреме кое ја зафати Европа однесе најмалку 13 животи

M T

Викендов ќе паднат температурите, метеоролозите прогнозираат невреме со дожд, град и грмотевици

M T

Деветнаесет пожарникари се справувале синоќа со штетите од невремето кое го погоди Неготино

M T

Невреме предизвика хаос во Лас Вегас – Казино заврши под вода, потопени се и автомобили

M T

Невреме во Далмација, на островот Вир паѓаше град со големина на орев

M T