19.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонијаВо тренд...

Честитка на генералниот секретар Зечевиќ: Нека е честит Илинден – темелот на македонската државност, паметник на минатото и светилник кон иднината!

Генералниот секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ испрати честитка до граѓаните, по повод 2-ри Август – Денот на Републиката.

„Нека е честит и вековит 2-ри Август – Денот на Републиката!

Илинден – темелот на македонската државност, паметник на минатото и светилник кон иднината.

Денеска оддаваме почит на херојските предци, илинденци, револуционери, асномци. На сите кои со својата визија, храброст и одлучност го трасираа патот кон создавање на слободна современата, самостојна и демократска македонска држава.

Да се обединиме и заедно да ја градиме татковината како наш заеднички дом, напредна, просперитетна, европска.

Илинден е нашата сила за европска иднина.

Нека е за многу години!“ стои во честитката на генералниот секретар Зечевиќ.