22.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

205 санкции за брзо возење

Во текот на вчерашниот ден (27.07.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 205 возачи. Од нив 17 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а едно возила се движеле со дури над 70 километри на час. При тоа 86 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 119 надвор од населено место.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Можеби ќе ве интересира

206 санкционирани возачи во Скопје, 31 за брзо возење

M T

269 санкции за брзо возење

M T

155 санкционирани возачи во Скопје, 27 за брзо возење

M T

ЕУ ги продолжува индивидуалните санкции против Русија за шест месеци

M T

189 санкции за пребрзо возење

M T

149 санкционирани возачи во Скопје, 31 за брзо возење

M T