29.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Пендаровски: Скопје сè уште живее со споменот за настраданите во катастрофалниот земјотрес

Скопје сè уште живее со споменот за настраданите во катастрофалниот земјотрес од 1963 – та, напиша на Фејсбук претседателот Стево Пендаровски, по повод 59-годишнината од катастрофалниот земјотре во нашиот главен град.

„ Оваа незаборавна трагедија е потсетник дека најважна е нашата безбедност и дека само заеднички можеме да ја надминеме секоја природна и човечка катастрофа“ порача тој.

Можеби ќе ве интересира

136 санкционирани возачи во Скопје, 65 за брзо возење

M T

171 санкционирани возачи во Скопје, 42 за брзо возење

M T

131 санкционирани возачи во Скопје

M T

Силен земјотрес го погоди Чиле

M T

141 сообраќајни прекршоци во Скопје

M T

Најмалку две лица загинаа, а десетици се повредени во земјотресот на Филипините

M T