28.8 C
Скопје
16. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

На Табановце се чека околу два часа, на Богородица 15 минути

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

На ГП Табановце за влез во државата се чека околу два часа, додека на ГП Богородица за излез од државата околу 15 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информираат од АМСМ.

Можеби ќе ве интересира

На ГП „Богородица“ и на „Табановце“ за влез и излез од државата се чека до 40 минути

M T

На Табановце се чека околу еден час, на Богородица 30 минути

M T

На Табановце се чека околу еден час, на Богородица 40 минути

M T

На Табановце се чека до еден час

M T

На Богородица се чека 40 минути, на Табановце 1 час

M T

На Богородица и Табановце се чека до еден час

M T