22.8 C
Скопје
5. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Мозаик Хороскоп

Немаат среќа во љубовта: Овие хороскопски знаци имаат НАЈНЕУСПЕШНИ врски

Ако вашата врска не трае подолго од неколку месеци и секогаш се прашувате што ја завршува вашата врска, дури и ако на почетокот се изгледа добро, можеби одговорот е во ѕвездите.

Додека врските зависат од вклучените луѓе и нивната желба да имаат врска, понекогаш астрологијата може да игра улога во тоа. Според Пинквил, овие хороскопски знаци имаат најмногу неуспешни врски и најмалку среќа во љубовта.

Рак

На раковите им е исклучително тешко да одржуваат врска. Колку и да се трудите, Раковите секогаш завршуваат со неуспешни врски. Не е дека не сакаат нивната врска да функционира, туку фактот дека сè што прават е нецелосно и недоволно.

Девица

Девиците исто така имаат неуспешни врски. Причината е што тие често бараат совршенство кога се во прашање врските. Една грешка и почнуваат да губат интерес за другата личност. Згора на тоа, тие често ја заменуваат привлечноста со љубов и тоа е она што ги остава во неуспешни врски.

Бик

И биковите трпат многу прекини во животот. Иако секогаш даваат се од себе во врската, нивниот партнер често на крајот очекува многу повеќе. Колку и да вложуваат труд, другата личност некако никогаш не ги смета за доволни и претпочита да се одвои од врската.

Скорпија

Скорпиите обично одлучуваат за љубовта и врските без многу размислување. Затоа после неколку месеци врска конечно се чувствуваат како нешто да не е во ред. Можеби ќе почнат да наоѓаат недостатоци во нивната врска, па дури и да веруваат дека заслужуваат подобро. Како резултат на тоа, тие имаат многу неуспешни врски бидејќи постојано бараат совршенство.

Можеби ќе ве интересира

Јули носи среќа за еден хороскопски знак

M T

Јули носи среќа за еден хороскопски знак

M T

Среќата им се насмевнува: Овие три хороскопски знаци лудо ќе се заљубат

M T

ЕДЕН знак го чека неверојатна љубовна СРЕЌА во 2022 година

M T

7 најбизарни суеверија: Еве зошто веруваме дека скршеното огледало носи несреќа

M T

Овие четири хороскопски знаци ќе уживаат голема среќа во втората половина на 2022 година

M T