17.8 C
Скопје
2. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Сончево време, попладне пороен дожд и грмежи

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен, повремено засилен ветер од северен правец.

Попладне ќе има развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 18, а максималната ќе достигне од 24 до 32 степени, информираат од УХМР.

Во Скопје претпладне сончево со мала до умерена облачност. Од пладне и попладне во делови од котлината ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 16, а максималната ќе достигне до 29 степени.

Од среда до петок ќе настапи стабилизирање на времето, а во деновите од викендот повторно се очекува локална нестабилност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Можеби ќе ве интересира

Сончево и многу топло со температури до 38 степени

M T

Сончево и топло време со температура до 38 степени Целзиусови

M T

Сончево и топло време со температури до 36 степени

M T

Сончево и топло со локална облачност и температури до 38 степени

M T

Сончево и топло, попладне дожд и грмежи

M T

Претпладне со повремен дожд, попладне сончево со мала облачност

M T