25.8 C
Скопје
19. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Облачно со температури до 16 степени

Времето денеска претпладне ќе биде умерено до значително облачно, попладне облачноста ќе се намалува.

Ќе дува слаб до умерен, а по должина на Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе достигне од 10 до 16 степени.

Во Скопје ќе биде умерено облачно со умерен ветер од северен правец.

Максималната температура ќе достигне до 12 степени.

Можеби ќе ве интересира

Променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

M T

Сончево време со температури до 32 степени

M T

Променливо облачно со мала до умерена облачност која ќе биде поголема во планинските региони

M T

Претпладне сончево време, попладне со можност за пороен дожд

M T

Облачно време со услови за пороен дожд

M T

Прoменливо облачно, попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

M T