Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведена гевгеличанка за издржување на затворска казна

На 28.10.2021 во 00.10 часот на влез во село Мрзенци, гевгелиско, врз основа на судска наредба, полициски службеници од Полициската станица Гевгелија ја лишиле од слобода Б.Т.(34) од Гевгелија за издржување казна затвор.

Таа била спроведена во Казнено-поправната установа Затвор Идризово за издржување на казната.

Можеби ќе ве интересира

Приведено лице од гостиварско за издржување на затворска казна

M T

Приведено лице во Тетово за издржување затворска казна

M T

Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна

M T

Приведено лице за издржување затворска казна

M T

Приведено лице во Скопје за издржување затворска казна

M T

Приведен тетовец за издржување затворска казна

M T