Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведен крадец од Скопје

На 21.10.2021 полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода А.Ќ.(23) од Скопје, фатен по извршено кривично дело „кражба“. А.Ќ. го извршил делото околу 16.55 часот на скопскиот Камен мост, при што од оштетениот О.К.(30) одзел пари.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесена кривична пријава.

Можеби ќе ве интересира

Радев очекува дијалогот со Скопје да доведе до конкретни резултати

M T

Автомобил прегазил жена во Скопје и избегал

M T

161 сообраќајни прекршоци во Скопје

M T