25.8 C
Скопје
19. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМозаикХороскоп

Овие 3 ЗНАЦИ ќе имаат СРЕЌА во септември: Пред нив претстои поволен период и ГОЛЕМ УСПЕХ

Добрата вест е дека септември ќе биде најдобар за Бик, Вага и Шкорпија – но сепак, не скокајте од радост.

Септемвриските астролошки транзити и енергетски промени лесно може да ве изненадат…

Вага
Среќен и здрав месец е пред вас. Направете го она што е можно и оставете го останатото. Брзањето нема да ги забрза работите – само ќе ја зголеми вашата фрустрација, што може да доведе до несреќа или повреда. Еден од врвовите на личното задоволство започнува на 22 септември. Ова е одлично време да уживате во сето она што го нудат петте сетила.

Исто така, вие сте толку среќни во љубовта овој месец што тоа можеби дури и ќе ве прогонува. Со други зборови, се што треба да направите е да не ја барате, туку само да ја чекате. Веќе изгледате добро – гламурозно, елегантно, егзотично, со многу сексуална привлечност. Ако сте во врска, вашата сакана личност ви е многу лојална. Вашите интереси се на прво место.

Финансиите доаѓаат полесно пред отколку после 22 -от ден во месецот, но ќе имате заработка. Сепак, таа нема да дојде сама како љубовта, туку вие ќе треба да замешате прсти. За почеток, облечете се добро за да изгледате скапо. Штом трошите пари за себе, проектирате слика за просперитет. Вашиот личен изглед и целокупното однесување се големи фактори во вашата заработка. Сето ова ќе биде потребно за полесно да се соочите со предизвиците што произлегуваат по 22 септември.

Бик
Вие сте во посоцијален период. Иако се обидувате да бидете тука за другите, никогаш не успевате да ги ставите пред вас. Сепак, треба да работите на усогласување на вашите интереси со интересите на другите.

Поради ретроградниот Меркур што се случува кога многу други планети се исто така ретроградни, тој е многу посилен отколку ако тоа му се случи само на Меркур. Затоа бидете внимателни во комуникацијата. Одвојте време да разберете што навистина велат другите и проверете дали вашата
порака е испратена правилно.

Бидете особено мудри во финансискиот менаџмент. Ако чекате поголеми набавки, инвестиции или одлуки, направете го тоа пред 27 септември. Често во животот е подобро да не правите ништо отколку да скокнете во акција за која не сте размислувале доволно. Септември е исто така добро време за одмор. Ова е исто така прекрасно време за оние што бараат работа.

Скорпија
Заработката ќе биде добра овој месец. Можеби има некои пропусти и одложувања, но се случуваат убави работи во областа на финансиите. Приливот на пари ќе биде подобар по 22 -ри отколку порано. Само бидете трпеливи.

Здравјето може да се подобри со техники на духовно исцелување. Ако се чувствувате лошо за времето, духовното исцелување може да ви помогне. Здравјето исто така може да се подобри со масажа. Сепак,
Скорпиите ќе имаат најмногу среќа во љубовта овој месец.

Добро изгледате. Облечете се поелегантно. Додадете гламур на вашиот изглед. Ќе биде доволно. Се што треба да направите е да се покажете на вистинските места. Тоа е „љубов без напор“. Ако сте во врска, вашиот партнер е целосно посветен на вас. Тој или таа е на ваша страна, ставајќи ги вашите интереси на прво место. Единственото прашање за љубовта, како што беше случај веќе неколку години, е нејзината стабилност.

Можеби ќе ве интересира

ЕМПАТИЈА И ОТВОРЕНОСТ: Овие 9 знаци покажуваат дека сте емоционално интелигентни

M T

Без многу размислување: Ладнокрвно ги оставаат партнерите

M T

Хороскопски знаци во кои се родени момци за сериозна врска

M T

Во овие 2 хороскопски знаци се раѓаат најинтелигентните луѓе

M T

Започна ретроградноста на Јупитер: Овие три знаци ќе бидат најмногу погодени

M T

Овие ТРИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ, и покрај нивните силни чувства, НАЈТЕШКО КАЖУВААТ „ТЕ САКАМ“

M T