6.8 C
Скопје
9. декември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Автомобил излета од патот кај Демир Хисар, двајца повредени

фото Архива на Centar.mk

Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што е случила денеска на регионалниот пат за Демир Хисар, кај место викано Мраморица, кога автомобил „хјундаи”, управувано од Д.Ј.(36) од Прилеп, излетало од коловозот.

Во незгодата возачот и сопатникот П.А(22) од Штип се здобиле со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница Битола. Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Демир Хисар.

Можеби ќе ве интересира

Петмина повредени во сообраќајна несреќа на патот Охрид-Ресен

M T

Автомобил прегазил жена во Скопје и избегал

M T

Од Интензивна нега на Клиниката за изгореници се префрлени повредените од несреќата, едно лице ќе биде оперирано

M T