6.8 C
Скопје
9. декември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Утре посебен сообраќаен режим во Скопје поради посета на странска делегација

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека утре (23.06.2021-среда), поради официјална посета на странска делегација на Република Северна Македонија, Одделението за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот на поширокото централно подрачје на градот Скопје.

За таа цел, МВР апелира до граѓаните – учесници во сообраќајот да ги почитуваат наредбите кои што ќе ги издаваат полициските службеници.

Можеби ќе ве интересира

Лилиана Танги: Европското подобро утре, им припаѓа на сите граѓани започнувајќи од Стразбур до Скопје

M T

Утре и задутре без струја повеќе делови на Скопје

M T

132 сообраќајни прекршоци во Скопје

M T