35.8 C
Скопје
3. август 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Казнети 319 возачи во Скопје, од кои 83 за брзо возење

Полицијата вчера казни 319 возачи во Скопје, од кои 83 за брзо возење, соопшти Министерството за внатрешни работи.

„На територијата на град Скопје изречени се вкупно 319 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 83 санкции, 20 за вградени неатестирани фолии (затемнети стакла), 18 прекршоци што го чинат возачите на мотоцикли. Изречени се 18 санкции за технички неисправни и нерегистрирани возила, 12 за возење под дејство на алкохол, 19 за користење мобилен телефон, 13 за некористење сигурносен појас, 10 за минување на затворен сигнал (црвено светло), 61 санкција за непрописно паркирање“, велат од МВР.

Од таму најавија дека засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат.

Можеби ќе ве интересира

417 санкции за брзо возење

M T

142 санкции за брзо возење во Скопје

M T

402 санкции за брзо возење

M T