Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Љубе Бошкоски: Подобра ми е состојбата со коронавирусот, се чувствувам одлично

Поранешниот министер за внатрешни работи Љубе Бошковски се огласи во јавноста, откако протече информацијата дека синоќа бил итно хоспитализиран во инфективната клиника во Скопје.

Во својата објава на социјалните мрежи, лидерот на Обединети за Македонија, Бошковски вели дека неговата ситуација е подобрена и дека се чувствува одлично, но и дека ќе прима терапија следните 3-4 днеа во болнички услови.

Бошковски изрази посебна благодарност до персоналот во болницата и сопартијците кои во вакви тешки периоди му пружија поддршка.

Минатата недела на брат Љубе му беше дијагонистициран ковид 19 за што самиот објави дека нема симптоми, при што тој се повлече во своето родно Челопек, тетовско.

спонзорирано: