31.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Љубе Бошковски
Centar Македонија

Бошковски: Можеби, тие што сега најмногу креваат врева ќе се најдат на списоците во архивите на УДБА

CENTAR MKD
Фејсбук статус на Љубе Бошковски, лидер на Обединети за Македонија: Храброста на политичарите да ја кажат вистината е прогресивен и потребен чекор во македонската политика....
Centar Македонија Во тренд...

Љубе Бошкоски: Подобра ми е состојбата со коронавирусот, се чувствувам одлично

CENTAR MKD
Поранешниот министер за внатрешни работи Љубе Бошковски се огласи во јавноста, откако протече информацијата дека синоќа бил итно хоспитализиран во инфективната клиника во Скопје. Во...
Коронавирус Македонија

Љубе Бошковски итно примен на инфективна, му се влошила состојбата?

CENTAR MKD
Ексминистерот за внатрешни работи Љубе Бошкоски попладнево бил примен на Инфективната клиника во Скопје, откако неговата состојба поради коронавирусот се влошила. Медиумите состојбата на Бошковски...