Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Жештината ќе попушти, следува заладување: Метеоролозите најавуваат невреме со дожд и грмежи во делови од Македонија

Во четврток попладне и во петок времето ќе биде променливо облачно со локален пороен дожд и грмежи, особено во јужните подрачја. Во петок ќе дува засилен северен ветер.

Од сабота и во наредните денови ќе преовладува стабилно време, а температурите ќе бидат во опаѓање.

Прогноза за 17.09.2020
Минимална температура: 9°C до 16°C
Максимална температура: 26°С до 31°C
Сончево со умерена облачност, попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и повремено засилен ветер.

Прогноза за 18.09.2020
Минимална температура: 10°C до 18°C
Максимална температура: 25°C до 30°C
Променливо облачно со повремен локален дожд. Попладне ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност, особено во јужните делови од земјава. Ќе дува засилен северен ветер.

Прогноза за 19.09.2020
Минимална температура: 9°C до 17°C
Максимална температура: 22°C до 29°C
Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Можеби ќе ве интересира

Невреме, па пеколни температури – Метеоцентар со детална прогноза за празниците

CENTAR MKD

Викенд со драстичен пад на температурите, а некаде ќе врне снег – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD

Зимата полека ќе се “скрши” – Метеоцетар со нови најави за времето и детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD