9 C
Скопје
24. јануари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

(ВИДЕО) Сѐ уште без успех, продолжува драмата во Претор – Граѓани, спасувачи, полицијата трага по исчезнатото 16 годишно дете

И натаму трае потрагата по 16 годишното дете, за кое во итната помош е пријавено во 18 часот и 20 минути дека е удавено.

Детето според неофицијални информации за време на несреќата било на педалинка.

Полцијата, граѓани и спасувачи се ангажирани во акцијата.

На лице место се наоѓаат и многу граѓани кои се шокирани од трагичниот настан.

ВИДЕО: Centar.mk, Забрането превземење без дозвола.