Секогаш во средиштето на збиднувањата...

(Фото, видео) И вечерва се трагаше по исчезнатото момче во Преспанското Езеро

МВР и официјално потврди.

Во Претор на Преспанското Езеро исчезна 16 годишно дете.

Полициски сили, но и граѓани и вечерва вршеа потрага по исчезнатото дете.

Имено во 18 часот и 20тина минути во полицијата во Ресен од страна на брзата помош било пријавено дека во езерото исчезнало 16 годишното дете со иницијали И.М.

Екипата на Центар.мк беше на терен. Забележително беше присуство на полицијата, брзата помош, но и многу граѓани кои помагаа и се обидуваа да го пронајдат детето за кое се претпоставува дека се удавило, откако се отпревртила педалинката на која било.

https://youtu.be/e6jPKN3E1m4

спонзорирано: