Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Не’ очекува топло време и викенд со летни температури: Метеоцентар со детална прогноза

Следува период на претежно сончево и се потопло време.

Најтопло ќе биде за време на викендот, иако во сабота ќе дува умерен до засилен југозападен ветер.

Од почетокот на следната недела ќе има услови за појава на краткотраен попладневен пороен дожд.

Прогноза за 24.04.2020
Минимална температура: -1°C до 4 °C
Максимална температура: 14°С до 20°C
Променливо облачно со слаб до умерен ветер од променлив правец.На места ќе има услови за слаб дожд.

Прогноза за 25.04.2020
Минимална температура: 1°C до 8°C
Максимална температура: 16°C до 24°C
Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно западен ветер кој во западните делови ќе засилува.

Прогноза за 26.04.2020
Минимална температура: 3°C до 9°C
Максимална температура: 18°C до 25°C
Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен западен ветер.