Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија ТОП ВЕСТИ

Љупчо Николовски се огласи на фејсбук: Добро е што им дадовме техничка влада, па груевистички кадри и го освежија секавањето на режимскиот стил на владеење со ароганција, страв, притисоци, закани, уцени, насилство, снимање, тепање и многу лаги и манипулации

Фејсбук статус на Љупчо Николовски, генерален секретар на СДСМ:

За #СДСМ добро е да им дадевме не техничка туку цела Влада со се министри и заменици во секое министерство.

За општеството добро е што за неколку дена власт ги потсетија граѓаните на тоа дека се истите и непроменети груевистички кадри и го освежија секавањето на режимскиот стил на владеење со ароганција, страв, притисоци, закани, уцени, насилство, снимање, тепање и многу лаги и манипулации.

Кадрите на ова нереформирано дпмне заборавија дека тоа време заврши.

Но, за државата е добро го продолжуваме демократскиот пат на слобода, сигурност и извесна иднина за генерациите во земја ослободена од режим, со решени проблеми, засекогаш безбедна и членка на НАТО, со трасиран пат во 🇪🇺 и со политики за грижа и помош за секој.

 

Можеби ќе ве интересира

Субвенциите за купување на куќа или стан од 50.000 евра можат да стигнат до 20.000 евра: Целосен прирачник како да аплицирате за нов стан/куќа и да добиете субвенции

CENTAR MKD

СДСМ: Програмите на нашите кандидати за градоначалници го имаат најдоброто – важни и реално остварливи проекти за подобар животен стандард

M T

СДСМ победува во Битола, открива анкетата на агенцијата Стратум Р&Д напрачана од “Макфакс.

M T