Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Невреме низ Македонија: Метеоцентар со детална прогноза

Утре ќе има повремен локален дожд, а потоа до крајот на оваа седмица ќе преовладува променливо облачно време. По котлините ќе има услови за појава на утринска магла.

Во недела кон крајот на денот се очекуваат нови врнежи од дожд.

Прогноза за 15.11.2019
Минимална температура: 4°C до 11°C
Максимална температура: 16°С до 21°C
Сончево со мала до умерена локална облачност. Наутро со услови за појава на магла по котлините.

Прогноза за 16.11.2019
Минимална температура: 5°C до 12°C
Максимална температура: 15°C до 20°C
Променливо облачно, наутро со услови за појава на магла по котлините.

Прогноза за 17.11.2019
Минимална температура: 4°C до 12°C
Максимална температура: 15°C до 21°C
Променливо облачно, кон крајот на денот со врнежи од дожд.