12 C
Скопје
22. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Македонија Во тренд...

Следува драстична промена на времето – УХМР со најнови податоци

Утре ќе биде Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Голема промена на времето под влијание на влажен бран следува во четврток и петок кога ќе настапи наоблачување со врнежи од дожд.

На места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Пообилни врнежи ќе има во четврток доцна попладне и во текот на ноќта кон петок (локално над 30 л/м2).

Ќе дува засилен северен ветер кој ќе предизвика значително опаѓање на температурата.

Можеби ќе ве интересира

Викенд со драстичен пад на температурите, а некаде ќе врне снег – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD

Зимата полека ќе се “скрши” – Метеоцетар со нови најави за времето и детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD

Студ ќе ја окова Македонија, температурите одат до -13 степени: Цела Македонија ќе биде под снег, еве каде врнежите ќе бидат обилни

CENTAR MKD