Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Средбата Заев-Мицкоски без напредок

Лидерската средба која трае повеќе од три часа меѓу лидерите на СДСМ и ВМРО ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски е без напредок, брифираат високи извори.

Според информациите засега заеднички бил ставот дека СЈО е мртво и дека нема да продолжи како такво со работа.

На средбата се разговара за новиот Закон за јавно обвинителство со кој треба да се припои Специјалното обвинителство во основното, како посебен сектор со своја автономија.