Секогаш во средиштето на збиднувањата...

УХМР издаде метео предупредување: Дожд, ветер и грмежи низ Македонија

Денеска во попладневните часови ќе има локална нестабилност со појава на краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер, претежно во југозападните делови на земјава.

Утре ќе биде Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Во попладневните часови ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд.

Прогноза за 12.09.2019
Минимална температура: 9°C до 18°C
Максимална температура: 26°С до 34°C
Сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец и со услови за краткотрајна нестабилност попладне на западот.

Прогноза за 13.09.2019
Минимална температура: 8°C до 18°C
Максимална температура: 25°C до 33°C
Сончево со мала до умерена локална облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец.

Прогноза за 14.09.2019
Минимална температура: 8°C до 17°C
Максимална температура: 26°C до 33°C
Сончево со мала до умерена облачност и со умерен ветер од северен правец.