Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Се слушнале две експлозии – Голем пожар вечерва во Козле

Во скопската населба Козле во тек е интервенција на противпожарната бригада по пријавувањето за запалени стари гаражи, објави МКД.МК.

Очевидците велат дека пред избувнувањето на пожарот, од гаражите се слушнале две експлозии, најверојатно на плински боци.

Во тренд…