8.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » пина
Македонија

Средба на вицепремиерот Димитров со португалската амбасадорка Марија Вирџинија Мендес да Силва Пина

M T
Во пресрет на денешното заседавање на Советот за општи работи на ЕУ во Луксембург под португалско претседателство, заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања...
Македонија

Средба на претседателот Пендаровски со португалската амбасадорка Мариа Вирџиниа Мендес да Силва Пина

M T
Претседателот Стево Пендаровски денеска ја прими Мариа Вирџиниа Мендес да Силва Пина, амбасадорка на Португалската Република во Република Северна Македонија. На средбата беше констатирано дека...
Македонија

Средба на премиерот Заев со португалската амбасадорка Пина: Северна Македонија сработи и треба да биде дел од семејството на ЕУ, силна поддршка од Португалија

M T
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, се сретна со Марија Виржиња Пина, амбасадорката на Португалија за нашата држава. На состанокот е пренесена...