10.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » партиски вработувања
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ троши 1,2 милиони за партиски вработувања

M T
СДСМ преку Владата што ја предводи презема мерки за заштита на стандардот на граѓаните и одговорно штеди, градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ расипнички се однесуваат со парите...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: Среде криза 100.000 евра за партиски вработувања во Кисела Вода

M T
Во време на криза, кога општината Кисела Вода се жалеше дека нема пари за струја и парно, за помош на граѓаните, градоначалникот Орце Ѓорѓиевски немилосрдно...