26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » русковска
Македонија

Русковска на состанок со главниот бугарски обвинител, Иван Гешев

M T
Во просториите на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, јавната обвинителка Вилма Русковска беше домаќин на Главниот обвинител на Република Бугарија...