16.8 C
Скопје
3. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » облаци
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Облачно и ветровито време со температури до 17 степени

M T
Времето денеска ќе се карактеризира со појава на магла и значителна ниска облачност претпладне по котлините, а во западните делови ќе има услови за слаб...
MeteoCentarТОП ВЕСТИ

Променливо облачно време, попладне локален дожд

M T
Претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има појава на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура...