29.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » навивачи
Коронавирус Свет

Повеќе од 300 навивачи на Финска се заразиле со коронавирус на ЕУРО 2020

M T
Најмалку 300 Финци кои навивале за својата фудбалска репрезентација на Еуро 2020 се здобиле со коронавирус, соопштија тамошните власти, што може да го смени планот...
Коронавирус Свет Во тренд...

Паника на Евро2020, меѓу навивачите откриени заразени со новиот „делта“ сој на коронавирус

M T
Здравствените власти во Данска ги повикаа навивачите кои присуствуваа на натпреварот на Европскиот шампионат меѓу фудбалерите на Данска и Белгија да бидат тестирани за коронавирус,...
Centar Македонија Во тренд...

Во полициска станица повикани 16 лица – МВР превзеде мерки по инцидентите со навивачите

CENTAR MKD
Секторот за внатрешни работи Скопје во изминатите денови интензивно работеше на расчистување на двата настани во кои беа инволвирани навивачки групи и други граѓани во...