Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » мијалков
МакедонијаВо тренд...

Судот ги ослободи Мијалков и поранешните „алфи“, нема доволно докази дека го малтретирале Бошкоски

M T
Кривичниот суд ги ослободи од обвинение поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков и шестмина припадници на поранешната полициска единица „Алфа“, поради немање јасни докази дека...
Македонија

Наместо пресуда, повторно судење на Мијалков за „Тортура“

M T
Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков и шестмината поранешни припадници на единицата „Алфа“, денеска требаше да ја слушнат пресудата за случајот „Тортура“, но наместо пресуда,...