6.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » тортура
Војна во УкраинаСвет

Папата: Украинците се маченички народ кој се соочува со тортура

M T
Папата Франциск денеска изјави дека Украинците се соочени со дивјаштво, монструозност и тортура и ги нарече народ „маченик“. Во обраќањето на крајот од публиката на...
Македонија

Адвокатите реагираат: Судот врши тортура врз Камчев, не го пушта во домашен притвор

M T
Одбраната на бизнисменот Јордан Камчев, кој е во притвор за обвинението „Плацеви на Водно“, објави реакција во која наведува дека судот врз него врши репресија...
Македонија

Наместо пресуда, повторно судење на Мијалков за „Тортура“

M T
Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков и шестмината поранешни припадници на единицата „Алфа“, денеска требаше да ја слушнат пресудата за случајот „Тортура“, но наместо пресуда,...