11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » кредитна линија
МакедонијаБизнис

Даниела Колева: Нова кредитна линија, 100 милиони евра евтини кредити за домашните компании

M T
Прес-конференција, Даниела Колева, пратеничка на СДСМ Почитувани граѓани, почитувани новинари, И во постковид периодот продолжува поддршката за домашната економија, за малите и средни претпријатија. Потпишан...
CentarБизнисТОП ВЕСТИ

Вкупниот финансиски износ на третата бескаматна кредитна линија за микро и мали претпријатија погодени од КОВИД-19 – Ковид 3, е 31 милиони евра

CENTAR MKD
Вкупниот финансиски износ на третата бескаматна кредитна линија со грант компонента наменета за микро и мали претпријатија погодени од КОВИД-19 (Ковид 3) е 31 милиони...