Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : клима уред

Centar Бизнис

Уште само неколку часа до бесплатен клима уред – На полноќ завршува јавниот повик на Град Скопје за субвенции за инвертери

CENTAR MKD
Градот Скопје ги информира граѓаните дека јавниот повик за доделување субвенции за инвертер клима-уреди за затоплување на домаќинствата се прекинува вечер, на полноќ (22.9.2020 година,...
Centar Бизнис

Град Скопје дели бесплатни клима уреди во вредност од 1000 евра – еве како да аплицирате

CENTAR MKD
Во текот на изминатите 15 дена поднесени се 1.350 апликации за субвенции за инвертери, а остануваат средства за уште околу 4.000 барања. Според досегашните бројки,...
Centar Македонија

Уште еден град ќе може да користи субвенции за бесплатни клима уреди – Државата дели по 1000 евра за набавка на инвертер клима уред

CENTAR MKD
Владата денеска донесе одлука да ѝ препорача на работната група за субвенции на инвертер клими да ја вклучи Општина Куманово на листата градови за примена...