17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » пчели
Свет

Пчели нападнале двајца мажи во Словенија, еден починал на пат кон болница

M T
Во околината на Шкофја Лока во Словенија вчераутро две лица биле нападнати од пчели, а едно починало од убоди. Пожарникарите и спасувачите згрижиле еден маж,...
CentarМозаик

Истражувањата потврдија: Влијанието на зрачењето врз животот на пчелите постои

M T
Бројни научни истражувања го потврдија влијанието на електромагнетното зрачење врз животот на пчелите, но некои од нив тоа го побиваат, па научниците избегнуваат да донесат...