11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » зрачење
CentarМозаик

Истражувањата потврдија: Влијанието на зрачењето врз животот на пчелите постои

M T
Бројни научни истражувања го потврдија влијанието на електромагнетното зрачење врз животот на пчелите, но некои од нив тоа го побиваат, па научниците избегнуваат да донесат...