21.8 C
Скопје
27. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » детски градинки
МАКЕДОНИЈА

Душко Весковски: Проекцијата за новите детски градинки предвидува изградба на објекти од по 1480м2, на два ката и згрижување на 130 до 150 деца од предучилишна возраст во еден објект

M T
Презентација на проект за изградба на нови детски градинки: Нашата политика и проектите што се планира да се реализираат во наредниот четиригодишен период треба да...
МАКЕДОНИЈАИЗБОР

Шахпаска: Продолжуваме со реновирањето на детските градинки

M T
Денеска министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска ја посети детската градинка „7 Септември“ во Пехчево. Во градинката реновирани се две занимални, комплетно опремени...
КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈА

Шахпаска: Апелирам до сите вработени од детските градинки да се вакцинираат

M T
Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска во интервју за Македонската радио телевизија, апелираше до вработените во детските градинки да се вакцинираат против Ковид...
МАКЕДОНИЈА

Лидија Тасевска: За 10 месеци отворивме 13 детски градинки, ги зголемивме платите за воспитувачките и негувателките

M T
Прес-конференција, Лидија Тасевска, пратеничка на СДСМ Грижата за најмладите, за децата, е врвен приоритет на Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев. Тоа го...