11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » данела
МакедонијаТОП ВЕСТИ

СДСМ: Скопје е полно со депонии на секој чекор, Данела ништо не сработи во првите 100 дена

M T
Соопштение на СДСМ: Градоначалничката од ВМРО-ДПМНЕ, Данела Арсовска не сработи ништо во првите 100 дена од мандатот. Не само што ги излажа скопјани дека исчистила...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

СДСМ: Данела Арсовска и неспособните градоначалници на ВМРО-ДПМНЕ да си ги платат сметките

M T
Градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ се толку неспособни што не можат ниту сметките да си подмират, велат од СДСМ. Според оваа партија, Владата во делот на енергетстата...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

СДСМ: Арсовска не сработе ниту еден проект, за 82 дена мандат успеа само да ја партизира градската администрација

M T
Соопштение на СДСМ: Освен нивелирани шахти и мобилни тоалети Арсовска нема сработено ниту еден конкретен проект. Изминаа 82 дена од нејзиниот мандат, а граѓаните на...
Македонија

СДСМ: Дали Арсовска смета дека со мерка која трае 1 ден го решила аерозагадувањето во Скопје

M T
Арсовска со укинувањето на бесплатниот превоз и мерките против загадувањето за еден ден, покажува неспособност и аматеризам, реагира СДСМ. Партијата прашува дали градоначалничката Арсовска смета...
МакедонијаВо тренд...

СДСМ Скопје – Зошто Данела Арсовска бега од новинарски прашања?

M T
Соопштение на СДСМ Скопје: Данела Арсовска не заслужува да биде ни кандидат за градоначалник на Скопје затоа што бега од дебати, не одговара на новинарски...